שם משתמש:
סיסמא:

קאנה קורסו

zarina6.jpgתאור הגזע
הקאנה קורסו הוא כלב בינוני - גדול, בעל פרווה קצרה ומבנה שרירי ומוצק. צורתו האתלטית והאלגנטית משווה לו מראה אצילי ומרשים ויוצרת מראית עין של כלב גדול יותר מכפי שהוא באמת.
גובהו של הזכר בין 68 - 62 ס"מ ומשקלו 54 - 42 ק"ג. גובהה של הנקבה נע בין 64 - 58 ס"מ ומשקלה בין 46 - 38 ק"ג. עד לא מזמן היה נהוג לקצוץ את הזנב והאוזניים, כיום הדבר אסור בחוק במדינות רבות בעולם וביניהן ישראל.
לקנה קורסו פרווה קצרה ומבריקה במספר צבעים שונים: חום, אדום (בז'), שחור, כחול (אפור) או תערובת מנומרת של הצבעים הנ"ל.. בתנאי גידול טובים חי הקנה קורסו בסביבות 10 שנים וידוע על מספר כלבים שחיו חיים ארוכים יותר.

מוצא הגזע
הקאנה קורסו הוא כלב עתיק יומין הנחשב לאב טיפוס של כל המולוסים האירופיים הוא שייך למשפחת המולוסוס (Molosser) ששורשיו קשורים באימפריה הרומית.יש הטוענים כי גזע זה הוא הנצר האוטנטי ביותר לכלב המלחמה של האימפריה הרומית,ממנו התפתחו שני גזעים שונים בצורתם ואופיים,אחד אתלטי ושרירי,זה הוא ה"קאנה קורסו" והשני,כבד ומגושם יותר - המסאטינו הנפוליטני.
מקורו של גזע עתיק זה הוא באיטליה.אף אחד לא יודע מתי בדיוק נוצר הגזע,אך ניתן להעריך שלכל המאוחר הוא כבר היה קיים סביב המאה ה-12. בסוף שנות השמונים התגלו בדרום איטליה כמה עשרות כלבים שצורתם הייתה מוכרת מציורים עתיקים מהמאה ה-13 ומאז התחילו חוקרים איטלקיים לחקור את עברו של גזע מרתק זה.

 • לצפייה בתקנון הגזע לחצו כאן
 • לצפייה באלבום אלופי הקאנה קורסו 2003   - לחץ כאן

  לצפייה באלבום אלופי הקאנה קורסו 2004   - לחץ כאן

  לצפייה באלבום אלופי הקאנה קורסו 2005   - לחץ כאן

  לצפייה באלבום אלופי הקאנה קורסו 2006   - לחץ כאן

  לצפייה באלבום אלופי הקאנה קורסו 2007   - לחץ כאן

  לצפייה באלבום אלופי הקאנה קורסו 2008   - לחץ כאן